Ústav územního rozvoje - správa sítí - referenční projekt

Kontaktní údaje

Jméno firmy: Ústav územního rozvoje
Telefon: +420 542 423 111
WWW: www.uur.cz

Odvětví podniku

Ústav územního rozvoje je organizační složka státu zřízená Ministerstvem pro místní rozvoj.

Doba spolupráce

Rok 2002 až doposud.

Rozsah spolupráce

V roce 2002 vlastnil Ústav územního rozvoje tři servery v dosti neutěšeném stavu. Po čtyřech letech spolupráce čítá zázemí podniku sedm aktivních serverů na platformě Hewlett-Packard, kolem padesáti klientských stanic a možství aktivních prvků.

V současné chvíli je celá síť připojena do internetu s obousměrnou garantovanou konektivitou 6 Mbit/s. Routing připojení a ochranu zajišťuje HW firewall Cisco PIX.

Každý uživatel má svou emailovou schránku na podnikovém MS Exchange 2003 serveru. K prezentaci informací pro okolí používá Ústav územního rozvoje dva webové servery s MS IIS 6.0 a jeden MS SQL 2000 server jako datové úložiště. Další dva servery na platformě MS Windows Server 2003 Standard slouží pro běh vnitřní domény a poslední server pro zálohování dat.

Všechny klientské stanice mají sjednocený a standardizovaný systém programového vybavení a nastavení, což umožňuje snadnou správu a výměnu PC v organizaci.

Momentálně se dokončuje nově instalovaný přístupový systém pomocí čipových karet do jednotlivých kanceláří a taktéž přístup přes tyto smartcard do počítačů.

V současné chvíli se plánuje, mimo průběžné administrace a monotoringu sítě, kompletní výměna síťové infrastruktury, přechod na gigabitový ethernet a instalace nového MS Windows Server 2003 Enterprise.

Ing. Petr Hladiš | Email: info@petr-hladis.cz | Tel.: +420 603 171 642